Czy w Tajlandii jest drogo?

Jak w większości miejsc na świecie, cena życia w Tajlandii jest zróżnicowana, zależnie od regionu, w którym się zatrzymamy, a także stylu życia, na który się zdecydujemy. Tajlandia raczej postrzegana jest wśród podróżników jako kraj o jeszcze przystępnych cenach, ale z roku na rok rosną one ze względu na coraz większą popularność, a także:

Gdzie najdrożej?

Region kraju — najdroższa będzie stolica — Bangkok i inne większe miasta. Należy też uwzględnić moment sezonu turystycznego, zwłaszcza w tych najbardziej popularnych miejscach, takich jak Phuket czy Koh Samui. Tam może być drogo, nawet poza szczytem sezonu.

Zakwaterowanie

➡️ My decydujemy jaki typ zakwaterowania nas interesuje. Ceny mogą się wahać od kilku do kilkuset złotych. Zależne będą od standardu i lokalizacji.

Cena zakwaterowania może się znacznie różnić w zależności od standardu, lokalizacji i sezonu turystycznego.

Wyżywienie

➡️ Jedzenie w Tajlandii jest na ogół tanie, zwłaszcza na lokalnych straganach i w małych restauracjach. W ekskluzywnych lokalach ceny będą odpowiednio wyższe tak jak w Polsce.

Transport

➡️ Jeśli zdecydujemy się na transport wyłącznie tuk-tukiem lub lokalnymi busami transport nie będzie dużym kosztem. Jeśli jednak chcemy, korzystać z taksówek, koszt będzie wyższy.

Atrakcje turystyczne

➡️ Koszty wstępu do atrakcji turystycznych mogą różnic się w zależności od sezonu turystycznego.