Dlaczego warto wyjechać na wczasy do Tajlandii?

Jest milion powodów, aby pojechać do Tajlandii. Nie bez powodu kraj ten znajduje się na tzw. bucket list wielu podróżników. Niektóre z nich to:

Nieznana historia i kultura

Tajlandia to kraj pełen świątyń buddyjskich, pałaców królewskich, muzeów i innych zabytków; w tym słynny Wielki Pałac w Bangkoku i świątynię w Chiang Mai.

Piękno natury

Tajlandia to przede wszystkim piękne krajobrazy, które nieraz wydają się aż nierealne; od tropikalnych lasów deszczowych po piaszczyste wybrzeże i rafy koralowe. Na południu kraju znajduje się wiele malowniczych plaż, takich jak Phuket, Krabi, Ko Samui i Phi Phi Islands. Railay Beach — uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, także znajduje się w Tajlandii. Na północy kraju można podziwiać góry i mieniące się w słońcu rzeki.

Nowe smaki

Tajlandia słynie z przepysznej kuchni, która łączy w sobie smaki, aromaty i kolory. W Tajlandii można spróbować różnorodnych potraw, od pikantnych curry po świeże owoce morza i uliczne przysmaki. Street Food tajski jest jednym z najbardziej znanych i lubianych na świecie.

Ludzie: Tajlandczycy są bardzo przyjaźni i słyną ze swojej gościnności wobec turystów.

Podróż na każdą kieszeń

W Tajlandii ceny są na ogół przystępne.

➡ Zobacz ile kosztują wczasy w Tajlandii!

Podsumowanie

Podsumowując, wao pojechać do Tajlandii i na własne oczy zobaczyć bajeczne krajobrazy, podziwiać zachód słońca na pięknych plażach i spróbować jednej z najlepszych kuchni na świecie w przystępnych cenach.