Gdzie najładniej w Tajlandii?

Tajlandia określana jest przez wielu jako raj. To wszystko dlatego, że przyroda tego kraju jest tak niezwykłą i zapierająca dech w piersiach. Każdy region Tajlandii ma miejsca jak z bajki, ale najbardziej popularne to:

Zatoka Jamesa Bonda: Phang Nga Bay.

To miejsce położone w niedalekiej odległości od Phuket, które popularność zyskało przez filmy o agencie 007. W filmie wystąpiła wyspa znajdująca się w zatoce, która z resztą na stale została nazwana Wyspa Jamesa Bona, Woda w tym miejscu jest krystaliczna i niebieska. Wyłaniają się z niej nietypowe formacje skalne.

Koh Phi Phi — najbardziej popularne wyspy Tajlandii

Choćby ze względu na nazwę ten archipelag jest jednym z najbardziej znanych w Tajlandii. Składa się on z kilku wysp, między innymi Phi Phi Don i Phi Phi Leh. Każda z nich to synonim wspaniałych wakacji. Woda jest niesamowicie turkusowa, a wyłaniają się z niej majestatyczne skały.

Zachodnie wybrzeże Tajlandii to między innymi Railay Beach.

To popularna alternatywa, dla tych, którzy nie lubią imprez i tłumów. Plaża ta znajduje się w okolicy miasta Krabi. To dosłownie raj dla ludzi, którzy kochają morze i wspinaczkę, Piękne plaże otoczone skalnymi klifami i dziką roślinnością to niezwykły krajobraz, który na długo zostaje w pamięci. Można tu cieszyć się relaksem na plaży, wspinać się na klify lub wybrać się na rejs łodzią po okolicy.

Miasto Ayutthaya

Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Tajlandii, Miasto Ayutthaya, które było niegdyś stolicą Tajlandii. Świetnie zachowały się sakralne i świeckie budynki Khmerów. Można tu prawdziwie dotknąć historii.

Koh Lanta

Wioski rybackie i spokój czyli Koh Lanta. To wyspa, która leży na zachodnim wybrzeżu Tajlandii. Czas płynie tu wolniej, a mieszkańcy i turyści cieszą się spokojem. 

To tylko jedne z nielicznych świetnych miejsc Tajlandii, ale warto zwiedzić wszystkie jej zakątki, gdyż kraj ten zapiera w piersiach na każdym kroku.

Koh Samui

Koh Samui to kolejne piękne miejsce w tym kraju,  uznawane za te z najpiękniejszymi plażami. 

Khao Sam Roi Yot

Zapierające dech w piersiach krajobrazy oferuje też stukilometrowy, morski,  Park Narodowy Khao Sam Roi Yot położony na wybrzeżu prowincji Prachuap Khiri Khan, na południe od Hua Hin. Jest to pierwszy morski park narodowy w Tajlandii. 

Chiang Mai

Chiang Mai to z kolei miasto pełne zabytków i atrakcji. Tajlandia w pigułce, z pięknymi widokami i majestatycznymi świątyniami.

Koh Tao

Kolejna przepiękna, ale maleńka wyspa jest Koh Tao — idealnie biały piasek i niebieska woda zachwyci każdego podróżnika.

Khao Sok

Niesamowite krajobrazy oferuje też park Khao Sok z niezwykle niebieskim jeziorem Cheow Lan. 

Każde miejsce w Tajlandii zachwyca. Tajlandia to prawdziwie piękne oblicze matki natury.