Kiedy najlepiej jechać do Tajlandii?

Tajlandia — spotkanie z Azją

Dla wielu podróżników wyjazd do Tajlandii to pierwsze spotkanie z Azją. Nie jest przypadkiem, że wielu z nich przepada od tego momentu bez reszty i chce ciągle odwiedzać kolejne kraje tego kontynentu.

Tajlandia to wszystko, co w Azji najwspanialsze! Niezwykłe krajobrazy, dzika natura, pyszna kuchnia i pozytywnie nastawieni do turystów mieszkańcy.

➡ Tajlandia to kraj zróżnicowany geograficznie. W zależności od regionu możemy wyjechać tam w każdym momencie roku.

➡ Ogólnie przyjmuje się, że najlepszy czas w roku na zwiedzanie Tajlandii to okres między listopadem a lutym. Panuje wtedy sezon suchy, a temperatury są zazwyczaj wysokie. Wybierając się tam w tym okresie, możemy mieć pewność, że nie zastaną nas ulewy pory deszczowej ani skrajny upał (temperatura powinna wahać się między 28 a 32 stopniami). Temperatury powinny utrzymywać się między 25 a 30 stopni.

Należy jednak pamiętać, że jest to wysoki sezon turystyczny. Wybierając te miesiące, należy liczyć się ze wzmożonym ruchem w miejscach atrakcji turystycznych oraz wyższymi cenami usług czy hoteli.

➡ Popularny czas na odwiedzenie Tajlandii to także okres między majem a październikiem. Jest to pora deszczowa, ale też tak zwany „zielony sezon”. Przyroda wybucha wręcz kolorami. Niezwykle zielone krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Wszystko to spowodowane jest oczywiście częstymi opadami deszczu oraz jednocześnie bardzo wysoką temperaturą. Minusem podróżowania po Tajlandii w tym czasie jest fakt, że niektóre miejsca turystyczne mogą być zamknięte. Turystów powinno być stosunkowo mniej, a ceny będą niższe niż w innych miesiącach.

➡ Odpowiadając więc na pytanie kiedy można lecieć do Tajlandii, można powiedzieć — zawsze! Należy tylko dobrze zaplanować podróż i jej cel. Będzie to świetny kierunek podczas zimy w Polsce. Kto nie marzy wówczas o słońcu i bliskości natury?

Jak wygląda pogoda w poszczególnych miesiącach?

Początek roku (styczeń, luty, początek marca): świetna pogoda na terenie całego kraju!

Marzec: jeśli chcemy wybrać się do Tajlandii w tym czasie, dobrym pomysłem będzie udanie się na południowo — zachodnie wybrzeże

Kwiecień: Najlepsza pogoda panuje w tym czasie w regionie Zatoka Tajlandzka

Maj i czerwiec & polskie lato i początek września: Najlepsza pogoda będzie na wybrzeżu południowo-wschodnim;

Październik: to czas na odkrycie Tajlandii północnej!

Koniec roku (listopad, grudzień) – wszędzie będzie świetna pogoda! Najlepsza w Tajlandii środkowej i północnej.