Ile dni do Tajlandii?

Jeśli wybieramy się z Polski do Tajlandii, na pewno należy mieć z tyłu głowy, że jest to kilkunastogodzinny lot. Warto więc po przyjeździe tak zaplanować czas, by mieć go wystarczająco i na odpoczynek oraz poznanie tego niezwykłego kraju.

Czas pobytu na miejscu należy uzależnić od tego, jaki mamy budżet i czas przeznaczony na ten podróż, oraz co jest głównym jej celem.

Zazwyczaj, aby nacieszyć się całym bogactwem oferowanym przez ten kraj, zarówno pod względem natury, kultury jak i atrakcji turystycznych, ludzie przeznaczają na wyjazd minimum 10-14 dni.

Ogólnie, żeby nacieszyć się Tajlandią, przyjmuje się, że powinno się poświęcić na podróż minimum tydzień. Wtedy warto skupić się tylko na jednym rejonie, gdyż każda część Tajlandii ma mnóstwo do zaoferowania!  Warto wtedy wybrać popularne miejsca jak Pattaya czy Bangkok. Znajdziesz tam też lepiej przygotowaną infrastrukturę, która ułatwi zorganizowanie atrakcji czy dodatkowych wycieczek.

Jeśli chcemy zobaczyć, co najmniej dwa miejsca, wtedy warto jednak poświęcić na podróż co najmniej 10 dni. Wybierając się na 14 dni, możemy urozmaicić wyjazd, poświęcając tydzień na plażowanie, potem zwiedzanie stolicy i np. jeszcze jednego miejsca jak Koh Phi.  Dzięki temu w pełni poznać tajską kulturę i zobaczymy różne wymiary tego pięknego kraju. 

Ile dni na Phuket?

Jeśli cel naszego wyjazdu jest typowo wakacyjny, a czas na wyjazd jest ograniczony, warto wybrać Phuket. Nawet 7 dni wystarczy na zobaczenie najpiękniejszych plaż, jak Patong i Kuta, a nawet odkrycie tych mniej znanych.

Ogólnie poleca się jednak spędzić na Phuket 10 dni. Wówczas można nacieszyć się też życiem nocnym i odwiedzić mniej znane miejsca. Na Phuket najlepiej wybrać się od listopada do lutego, ponieważ wtedy panuje tam pora sucha.

Dzięki temu możemy cieszyć się w pełni słońcem, i nie będziemy tracić czasu, z oczekiwaniem na koniec deszczu.