Jak korzystać z Internetu w Tajlandii?

Tajlandia z roku na rok jest coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży wśród turystów z całego świata. Oznacza to, że w większych i mniejszych miastach tego kraju jest coraz więcej udogodnień dla turystów, także jeśli chodzi o telekomunikację.

Zdecydowana większość podróżników decyduje się na zakup karty SIM. Można to zrobić już na lotnisku bądź w większych sklepach spożywczych. Jest wielu operatorów, z których możemy wybrać. Oferta jest tak bogata, że może przysporzyć o zawrót głowy, ale najlepiej zdecydować się na jednego z tych operatorów.

AIS

AIS – największy operator komórkowy w Tajlandii. Ten wybór sprawdzi się jeśli planujemy podróżować po całym kraju. Firma oferuje karty prepaid One-2-Call. W ofercie znajdziemy różne prędkości internetu, także nielimitowany,

DTAC

DTAC – popularna marka, której karty prepaid nazywają się HAPPY. TrueMove — inny bezpieczny operator

Bezpłatne Wi-Fi

Jak w większości miejsc na świecie, w wielu miejscach w Tajlandii, zwłaszcza w większych miastach, można odnaleźć bezpłatne hotspoty Wi-Fi.

Pod znakiem zapytania pozostaje jednak, bezpieczeństwo połączenia w takich miejscach. Może nie najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z nich w ograniczonym zakresie, np. do sprawdzenia mapy, zamiast stron przechowujących nasze wrażliwe dane jak np. bankowość elektroniczna. Można też kupić pakiet roamingowy u swojego operatora przed wyjazdem, ale na pewno będzie się to wiązało z wysokimi kosztami.

Kafejki internetowe

Jest też alternatywne rozwiązanie do powyższych rozwiązań. W większych miastach Tajlandii istnieje wciąż wiele (zapomnianych powoli u nas) kafejek internetowych. W wielkości z nich trzeba zapłacić za godzinę korzystania z Internetu, ale ceny raczej są niskie. Może być to dobre rozwiązanie jeśli musimy pracować online w Tajlandii

W większych miastach Tajlandii, jak Bangkok czy Chiang Mai, znajdziemy miejsca publiczne z dostępem do Internetu. Parki, główne punkty turystyczne w mieście czy miejsca użytku publicznego mogą mieć dostępny bezpłatny Internet, ale w takich przypadkach należy być ekstremalnie ostrożnym.

Podsumowując, najbardziej bezpiecznym i pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert lokalnych operatorów i zakupienie karty prepaid. Niezależnie od wyboru, uważaj na to co udostępniasz i jak korzystasz z Internetu za granicą!