Tajlandia to coraz bardziej popularny kierunek podróży wśród turystów z całego świata. Ze względu na to na miejscu z roku na rok akceptowane jest coraz więcej metod płatności.
Warto pamiętać jednak, że na słynnych, tajskich targowiskach czy w lokalnych sklepach spożywczych, może być możliwa płatność tylko gotówką. Warto mieć zawsze trochę jej przy sobie na transport czy inne mniejsze wydatki.
Pytanie jednak, jak zdobyć tajskie BAHTY? W Polsce jest to dość trudne, a sam kurs wymiany nie jest najlepszy. Dlatego zaleca się zabranie ze sobą amerykańskich dolarów i wymienienie ich na miejscu na lokalną waluta. Kurs dolara jest bardzo korzystny przy wymianie na baht tajski (BHT).
W miastach, a nawet mniejszych miejscowościach, bez trudu znajdziemy bankomaty, które akceptują wszystkie popularne w Europie karty takie jak Visa czy MasterCard. Kartą zapłacimy też w wielu restauracjach i sklepach. Powinniśmy jednak każdorazowo zapytać sprzedawcę lub kelnera, gdyż taka forma płatności wciąż nie jest zawsze występującą normą.
My polecamy zwłaszcza wielowalutowe karty takie jak Revolut i Curve. Korzystanie z nich jest bezpłatne, a kursy wymiany walut są nad wyraz dobre. Co interesujące nie musimy wymieniać waluty za wczasu. Wymiana może nastąpić w momencie transakcji.
Należy pamiętać o limicie bezkosztowej wypłaty z bankomatu, który w przypadku Revoluta wynosi 800 zł na miesiąc. W przypadku darmowej karty Curve Blue limit bezpłatnych wypłat z bankomatów wynosi 200£.
Co ciekawe, wśród lokalnych mieszkańców, a przede wszystkim turystów odwiedzających Tajlandię, popularne są alternatywne formy płatności. Aplikacje mobilne i portfele elektroniczne — Line Pay, Grab Pay, TrueMoney czy Wallet, to często używane rozwiązania do płacenia nawet w taksówkach, hotelach czy restauracja.
Ale znów, zanim skorzystamy z usługi, powinniśmy się upewnić czy płatność ta forma jest możliwa.