Jakie hotele w Tajlandii?

Fenomen Tajlandii polega na tym, że kraj ten przyciąga każdego rodzaju podróżników. Zarówno tych poszukujących luksus, jak i tych, którzy szukają wrażeń w ramach niskiego budżetu. Możemy znaleźć wiele rodzajów zakwaterowania. Najbardziej popularne strony to Booking i Agoda.

Turyści szukający opływającego złotem i wygodami luksusu nie będą zawiedzeni. Tajlandia to miejsce prestiżowych ośrodków, takich jak Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, Rosewood Phuket czy Rayavadee na Krabi. Najwyższy poziom usług na światowym poziomie — to wszystko znajdziemy wśród prestiżowych hoteli. Tajlandii. Właściciele przywiązują też dużą wagę do wystroju, dlatego każde z tych miejsc ma eleganckie, wyróżniające się na tle innych wnętrza. W szerokiej ofercie butikowych hoteli znajdziemy takie udogodnienia jak basen, spa czy restauracje o świetnej kuchni. 

Nawet w bardzo luksusowych hotelach, niekiedy ceny są przystępne. Zwłaszcza jednak te miejsca, które sklasyfikowane są jako hotele klasy średniej, mogą zaskoczyć przystępną ceną budżetowych podróżników. Nawet te miejsca, w cenie oferują baseny czy inne udogodnienia.

Jeśli wybieramy się do w turystycznych miejsc nad morzem takich jak Phuket, Krabi, Koh Samui i Pattaya, warto zainteresować się miejscem na nocleg z widokiem, gdyż wiele z nich dosłownie zapiera dech w piersiach! Przykładem może być Centara Grand Mirage Beach Resort Pattaya czy Golden Tulip Hotel w Pattaya.

No i na końcu zdecydowany król polecanych miejsc na zakwaterowanie, czyli hostel. Tajlandia to raj dla podróżników solo, którzy mogą znaleźć przyjaciół w licznych hostelach i pensjonatach, jak Somewhere Only we Know na prywatnej plaży czy Mad Monkey hostel w Bangkoku. Ceny za noc zaczynają się już od kilku do kilkunastu złotych, a wrażenia na pewno — bezcenne. Warto przy wyborze takiego miejsca na nocleg upewnić się, że ma ono dobre opinie i znajduje się w bezpiecznym miejscu.