Podróż Tajlandia – jakie leki na wyjazd do Tajlandii?

Jeżeli planujesz podróż do Tajlandii, musisz pamiętać o tym, że podczas wyjazdu mogą pojawić się różne nieprzewidziane okoliczności, w tym schorzenia, które w Europie nie są powszechne. Medycyna podróży zaleca, aby podczas pakowania pamiętać o podróżnej apteczce. Zobaczmy, jakie leki zabrać do Tajlandii i o czym jeszcze pamiętać przed wyjazdem.

Podstawowe leki na wyjazd do Tajlandii

Profilaktyka podczas podróży powinna opierać się na przygotowaniu apteczki z podstawowymi lekami, takimi jak:

  • środki przeciwbólowe: leki zawierające paracetamol lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, które mogą złagodzić stan zapalny i dolegliwości bólowe;
  • leki przeciwhistaminowe, czyli lekarstwo na alergię. Jest to szczególnie ważne dla osób wrażliwych, ze skłonnościami do uczuleń, ale trzeba pamiętać, że istnieje ryzyko nagłego wystąpienia reakcji alergicznej nawet gdy do tej pory nic takiego nie miało miejsca;
  • preparaty na biegunkę i problemy żołądkowe: w podróży dość często zdarzają się problemy z układem pokarmowym, co ma związek ze zmianą klimatu lub spożywaniem jedzenia z niesprawdzonych źródeł;
  • maści przeciwświądowe i przeciwzapalne: w Tajlandii dość dużym problemem mogą być owady, dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek ukąszenia.

Podróż do Tajlandii – leki chroniące przed chorobami tropikalnymi

Wybierając się do Tajlandii, należy pamiętać, że jest to kraj o tropikalnym klimacie, co znaczy, że podróżujących mogą czekać nieprzyjemne niespodzianki w postaci tropikalnych chorób. Przed planowanym wyjazdem, warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, jakie leki powinny znaleźć się w apteczce podczas wyjazdu do Tajlandii. Najczęściej zalecane to:

  • środki na komary: Tajlandia to kraj, w którym panuje deszczowy tropikalny klimat, co znaczy, że komary są tam codziennością. Wiadomo, że niektóre gatunki tych owadów mogą przenosić malarię, dlatego należy zadbać o odpowiednie środki zapobiegawcze, najlepiej spraye z substancjami odstraszającymi;
  • leki przeciwmalaryczne również są wskazane. W celu dobrania odpowiedniego lekarstwa warto kontaktować się ze specjalistą;
  • należy też zwrócić uwagę na wymagane szczepienia przeciwko żółtej febrze. Zaleca się również wykonać szczepionkę na wzw.

Pamiętaj, że wszystkie leki powinny być zapakowane w oryginalnych opakowaniach, po wykonaniu szczepienia, warto też poprosić o zaświadczenie potwierdzające wykonaną wakcynację, gdyż może być potrzebne podczas przekraczania granicy.

Jakie leki na problemy żołądkowe zabrać do Tajlandii?

Na problemy żołądkowe warto do Tajlandii zabrać takie leki jak:

  • probiotyki, które pomogą zadbać o dobrą kondycję flory bakteryjnej i zredukują ryzyko problemów z układem trawiennym;
  • leki na biegunkę, takie jak loperamid, zawierające substancje hamujące objawy rozwolnienia;
  • leki przeciwwymiotne, które mogą złagodzić nudności i wymioty.

Warto również zabrać ze sobą plaster, bandaż oraz preparaty na otarcia czy skaleczenia, zwłaszcza gdy planujesz aktywny wypoczynek.

Apteczka do Tajlandii – co jeszcze warto spakować?

Jeżeli bierzesz jakieś farmaceutyki na stałe, wybierając się w podróż, nie zapomnij leków na receptę, ponieważ trudno będzie je kupić na miejscu. Oprócz leków oczywistych warto pamiętać także o suplementach wspomagających odporność, a w razie potrzeby także naturalnych środkach ułatwiających zasypianie. Niezależnie od celu podróży, pamiętaj, aby najważniejsze leki spakować w bagażu podręcznym, abyś mógł je swobodnie wyciągnąć w dowolnym momencie.

Tajlandia wakacje – znajdź ofertę dla siebie

Tajlandia stanowi popularny kurort turystyczny, chętnie wybierany przez podróżujących z Polski. Jeżeli chcesz zwiedzić ten piękny, egzotyczny kraj, zapoznaj się z najciekawszymi ofertami wakacji w Tajlandii. Pamiętaj jednak, aby już na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem, zacząć przygotowywać podróżną apteczkę. Lepiej być przygotowanym na różne okoliczności, zamiast szukać pomocy na ostatnią chwilę.