Wycieczka kajakiem w Tajlandii 

Jeżeli jesteś miłośnikiem spływu kajakowego, możesz skorzystać z oferty wycieczki kajakiem po spokojnej trasie w Tajlandii, podczas której będziesz mógł podziwiać największe bogactwa natury tej egzotycznej krainy.

Wycieczka kajakiem – Monkey Beach na Phi Phi

Monkey Beach na Phi Phi Don to cel turystyczny wielu osób z różnych krajów świata. Tym, co przyciąga miłośników przygód, jest możliwość interakcji z dzikimi małpami zamieszkującymi wyspę. Jeżeli jednak chcesz wybrać się kajakiem na Monkey Beach, pamiętaj, aby poprosić o pomoc przewodnika zaznajomionego z terenem i zwyczajami dzikich zwierząt. Samodzielna interakcja z małpkami może być niebezpieczna, ponieważ zdarza się, że małpy atakują turystów na plaży. Mimo wszystko z pewnością taki spływ może być ciekawą przygodą, choćby po to, aby podziwiać zwierzęta w naturalnym środowisku z bezpiecznej odległości w łodzi.

Kajakiem na Nui Beach

Około godziny drogi od Monkey Beach można natrafić na plażę Nui. W okolicy masz szansę podziwiać piękną zatoczkę ze skałą o nazwie Camel Rock na środku oraz malowniczą plażą. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą podziwiać przepiękną przyrodę Tajlandii. Tutaj natura jest niedotknięta dłonią człowieka, przez co przystanek na tej plaży z pewnością zadowoli wszystkie osoby, które cenią sobie relaks w otoczeniu wyjątkowych scenerii.

Loh Lana Bay

Zaraz za Nui Beach znajduje się Loh Lana Bay ze znacznie większą plażą i krystalicznie czystą wodą. Jest to spokojne miejsce, jednak nie tak odizolowane jak Nui Beach. Tutaj można spotkać już lokalnych sprzedawców oferujących przekąski, zimne napoje, a nawet orzeźwiające piwko. 500 metrów od plaży można posilić się w restauracji, gdzie napijesz się ciepłej herbaty lub kawy i spróbujesz lokalnych przysmaków. Z restauracji już niedaleka droga na taras widokowy, z którego możesz podziwiać krajobraz tej wyjątkowej krainy.

James Bond Island w zatoce Phang Nga

Innym popularnym celem wypraw kajakowych jest Wyspa Jamesa Bonda, do której możesz dopłynąć zatoką Phang Nga. Płynąc zatoką, masz szansę odkryć strzeliste wapienne skały, które składają się na jedną z najpiękniejszych scenerii na świecie oraz przepłynąć przez słynny labirynt lasów namorzynowych, aby dotrzeć prosto do James Bond Island, gdzie zachwycającą ciekawymi widokami i pięknem natury. Na miejscu można zobaczyć ciekawe formacje skalne, zwiedzić postawioną na palach wioskę cyganów morskich oraz podziwiać Świątynię Buddy, wokół której często można zobaczyć małpy.

Tajlandia – wakacje. Zaplanuj wspaniały wypoczynek

Jeżeli wybierasz się na wakacje do Tajlandii, zapoznaj się z najciekawszymi ofertami na naszej stronie internetowej. Poznaj kurorty i oferty, które pozwolą Ci cieszyć się wycieczką kajakiem i podziwiać najpiękniejsze zakątki tej egzotycznej krainy. Zobacz, gdzie możesz skorzystać z lokalnej wypożyczalni kajaków i która trasa uznawana jest za najlepszą. Sprawdź też oferty najlepszych pensjonatów oraz punktów gastronomicznych. Zaplanuj swoje wakacje, aby nie przegapić najlepszych miejsc i cieszyć się urlopem przez cały okres pobytu.