Którą część Tajlandii wybrać?

Każdy region Tajlandii jest niezwykły i pełen atrakcji podróżniczych i przyrodniczych. Przed wyjazdem, jeśli nie mamy czasu na zwiedzenie całego kraju, warto określić, jaki jest główny cel, naszej podróży — odpoczynek, rozrywka lub może powolne zachwycanie się naturą?

Górzysta północ

Najbardziej znane miejsca to Chiang Mai, Chiang Rai. Niezwykłe góry, wszechogarniająca zieleń i spokój buddyjskich świątyń. Jeśli chcesz prawdziwie poznać tajską kulturę, region ten to świetny wybór. Zanurz się w prawdziwym obliczu Tajlandii u podnóży niezwykłych gór!

Głośne centrum

A może chcesz zaznać szalonego życia miast takich jak Bangkok czy majestatyczna Ayutthaya? Wybierz centrum kraju, swoiste serce Tajlandii ze stolicą na czele. Niezwykła kuchnia, tętniące życiem (także nocnym) ulice i piękne pałace i świątynie buddyjskie. Ayutthaya to miasto wpisane na listę UNESCO, które trzeba wprost odwiedzić. 

Zachwycający wschód

Jeśli jedziesz do Tajlandii głównie plażować, to  jest to świetny wybór. Biały, delikatny piasek, krystaliczna i niebieska woda. To tez popularny wybór dla fanów snorkelingu. Pattaya to serce imprezowej Tajlandii, a Koh Samet to stolica relaksu i oaza spokoju.

Popularne Wybrzeże Andamańskie 

Zdecydowanie najbardziej popularny wśród turystów region. Imponujące formacje skalne i piękne plaże to wizytówką tego miejsca. Phuket, Krabi, Phi Phi Islands — każdy z nas słyszał choć raz te nazwy. To wszystko, co najlepsze ma do zaoferowania Tajlandia w pigułce. Warto jednak pamiętać, że to najbardziej popularny region wśród turystów, dlatego może być tłoczno, zwłaszcza w sezonie.

Centrum nurkowania — Półwysep Malajski

Spokój, pola golfowe, kurorty i piaszczyste plaże to podsumowanie Hua Hin. Koh Tao to centrum snorkelingu i nurkowania.